DR. CAN PAMİR

Yönetim Danışmanı Eğitmeni​

1972 yılında Ankara’da doğan Can Pamir, ilk ve orta eğitimini TED Ankara Kolej’inde tamamladı. ODTÜ İşletme, University of Illinois at Urbana-Chamapaign Muhasebe Bilimi Master’ı ve Bilgi Üniversitesi Pazarlama Doktorası programlarının hepsini 4.00 ortalama ile birincilikle bitirdi.

20 yıllık profesyonel kariyerinde, Dünya Bankası özel sektör kolu International Finance Corporation-IFC’de yatırım uzmanı, Fiba Grubu’nun İsviçre, Hollanda ve Türkiye’deki farklı alanlarda yönetici olarak çalıştı. 2006 yılında İş Yatırım’ın Pazarlama Müdürlüğü’nü kurdu ve Pazarlama Müdürlüğü süresi boyunca İş Yatırım faaliyet gösterdiği bütün ürünlerde pazar payı lideri oldu. Gedik Yatırım’da Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı, şirketin kurumsal kimlik değişim sürecini oluşturdu ve yönetti.

Finans ve Pazarlama alanlarında danışmanlık ve profesyonel hizmetleri veren Pamir Coaching, Consulting, & Training Şirketinin kurucu ortağı ve CEO’su olan Can Pamir, ODTÜ, Bilkent, Bilgi, Bahçeşehir, Kadir Has ve Işık Üniversite’lerinde pazarlama ve finans alanlarında ders vermektedir. Uluslararası dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunan Can Pamir SPK İleri Düzey, Türev Araçlar ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme ve Bronz Seviye İşletme Koçluğu lisansları sahibidir.

İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Can Pamir, 2005 yılından bu yana Burcu Pamir ile evli olup bu evlilikten Duru adında bir kızı bulunmaktadır.